Hana Zapletelová

I přes aktivní a takřka každodenní provozování různých sportů (plavání, lyžování, gymnastika, kolo, výlety, kanoistika) mě od dětství provázelo vadné držení těla. U počítače se tenkrát nevysedávalo a TV jsme neměli. Pravidelná školní docházka, psaní úkolů a občasné čtení asi stačily k tomu, aby se mé tělo a zejména hrudník formovaly dost podobně jako tělo mého tatínka, či ještě hůře, jeho maminky. Ještě že moje maminka a druhá babička uměly krásně šít, čímž pro mě vyřešily aspoň potíž s nepadnoucím konfekčním oblečením na mé tenkrát nekonfekční figuře.
Naštěstí jsem časem potkala jógu v jejích rozmanitých podobách, čímž se část potíží začala maličko spravovat. Zejména když jsem se připravovala na instruktorskou zkoušku (v rámci kurzu Body and Mind u Českého svazu aerobiku, fitness a tance FISAF.cz). Usoudila jsem, že s tak kulatými zády a vylezlými lopatkami osvědčení prostě nemůžu dostat. Už v kurzu jsem naštěstí zachytila návod, jak právě toto srovnat, a nakonec se během asi 3 týdnů před zkouškou skutečně mnohé podařilo. Na většinu ostatních potíží to ale vliv nemělo. Navíc jsem pak měla stále pocit, jako když se mé svalstvo na zadní straně trupu pere se svaly na straně přední. Zkrátka neustálé napětí a diskomfort. A k tomu občas trochu bolelo koleno, občas kyčel, pak zase zápěstí, loket, bedra…

Kontakty:

tel: 603 404 111

mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web: zdravivnas.cz

 

Rolfjóga

podle systému cvičení „navodnatelo.cz“

Setkání se systémem Návod na tělo však pro mě znamenalo nový začátek. Tato jemná práce s tělem zahrnující zejména práci s fasciemi (vazivovou blánou uzavírající povrch svalů, orgánů, orgánových skupin, kostí) mě nadchla, i když vše samozřejmě mělo svůj vývoj. Počáteční nadšení střídaly okamžiky lehkého zmatení, které se po čase usadily v chápání a porozumění a narůstající pohodě pro celé tělo. Na těle se k mému velkému překvapení srovnalo, co se dalo. Nepohodlí a napětí vystřídaly pocity pohody. A co ještě není srovnáno dokonale, se stále vyvíjí k lepšímu. Baví mě to pozorovat, hrát si, měnit zažité stereotypy. Provádět pohyby někdy zdánlivě bezvýznamné s určitou vnitřní intenzitou a obrovským významem pro celé tělo. Baví mě sledovat na mých klientech, jak se i jim těla mění. Krásné je slyšet seniory, jak si libují, že se jim mnohem snáz pohybuje a život je víc baví. A také mě nesmírně těší, že jsem dnes díky výrazně srovnaným zádům náhle (někdy po 45. roce věku) o 3 cm vyšší, než jak jsem kdysi narostla. Jemný pohyb, citlivé vnímání těla a drobné změny stereotypů mají velký vliv na celý tělesný systém. Tento jemný přístup k práci s tělem kupodivu usnadňuje i vše, kde je potřeba určitá fyzická síla – např. v power józe, v posilovně ale i v běžném životě. Principy rolfingu a rolfjóga pro vás mohou pracovat v každém okamžiku, v klidu i v pohybu. Pokud se i Vy chcete těšit tímto jemným zacházením s tělem a sledovat příjemné změny ve vnímání těla, v jeho reakcích, v jeho zdraví, jste zde správně. Na všechna setkání se moc těším!

 

Lekce v Tensegrity (po předchozím objednání):

Čtvrtky (11:15 až 12:45) - 14 lekcí: 22. 2. – 23. 5. 2024

Cena celého kurzu – 5 460,- Kč
Cena jednotlivé návštěvy - 440,- Kč

V případě volného místa, je možné se do kurzu přidat i v jeho průběhu.
Náhrady zameškaných (předem omluvených) lekcí jsou po domluvě možné i v Praze – Lipencích, případně u Petry Brejchové.

 
Přihlášky: www.zdravivnas.cz/kontakt/ na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..