Petra Brejchova

Služby, které poskytuji:

  - STRUKTURÁLNÍ INTEGRACE/ROLFTERAPIE

  - integrace zjizvené tkáně (podle Sharon Wheeler) SCARWORK

  - lekce ROLFJÓGY podle Návodu na tělo

K nynější náplni mého profesního i osobního života mě přivedli moje křivá a bolavá záda. V roce 2017 jsem se poprvé setkala se STRUKTURÁLNÍ INTEGRACI/ROLFTERAPII jako klient. Ukázalo se, že velkou souvislost s mou skoliózou má veliká jizva z komplikovaného chirurgického zákroku, který jsem podstoupila jako novorozenec. Moje tělo se během růstu kolem té jizvy doslova „zkroutilo“. Začala jsem se postupně dávat do pořádku,

Prošla jsem 10 základními sezeními strukturální integrace, ošetřením jizvy a začala cvičit úplně jinak než do té doby.

Celá léta jsem byla zvyklá pravidelně cvičit nejen kvůli páteři, ale i proto, že jsem chtěla být krásná a štíhlá jako každá žena. Jako certifikovaná lektorka jógy jsem rozjížděla slibný projekt - Jóga v práci, který měl za cíl přispět k lepším podmínkám lidí na pracovišti. Bylo ale evidentní, že asi cvičím špatně, když mám problémy se zády. Moje profese mě logicky přivedla k systému rolfcvičení (rolfpilates/rolfjóga) podle Návodu na tělo Zdenky Šímové. Logicky proto, že toto unikátní cvičení, vycházející právě z principů STRUKTURÁLNÍ INTEGRACE/ROLFTERAPIE je samo o sobě velmi transformativní a metodu smysluplně doplňuje.

Prošla jsem výcvikem Návodu na tělo a začala podle toho vést i své lekce rolfjógy pro veřejnost.

Během procesu mé transformace přišla doba „covidová“ a dobře rozjetý projekt Jóga v práci mžikem oka skončil. To vyústilo v rozhodnutí přihlásit se do výcviku i samotné STRUKTURÁLNÍ INTEGRACE/ROLFTERAPIE a přitom jsem absolvovala i školení na ošetření jizev.

O skolióze se tvrdí, že nejde zvrátit, maximálně zastavit její zhoršování. Nemusí to tak být bezvýhradně. „Tělo je plastické médium“, řekla Dr. Ida P. Rolf. Díky práci mých kolegů a vědomému pohybu vypadám a cítím se mnohem lépe než dřív.

Jsem velmi vděčná veškerým okolnostem, díky kterým dnes mohu svým klientům poskytnout komplexní péči na jejich cestě sebe-rozvoje na fyzické úrovni.

Od roku 2015 se józe naplno věnuji profesionálně (od roku 2019 už jen Rolfjóze). Vedu skupinové i individuální lekce, workshopy a pobyty v tuzemsku i zahraničí. Svým klientům předávám poznatky ověřené na svém vlastním těle.

Květnem 2022 doplňuji svou praxi STRUKTURÁLNÍ INTEGRACÍ/ROLFTERAPIÍ jako student, v březnu 2024 studium úspěšně dokončeno.

Od května 2023 zařazena praxe integrace zjizvené tkáně.

 

Kontakty:

tel: 603 101 840

mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web: jogavpraci.cz

 

Rolfjóga

podle systému cvičení navodnatelo.cz

Jde o unikátní a velmi efektivní metodu, která dodržuje principy a podporuje efekt ROLFTERAPIE/STRUKTURÁLNÍ INTEGRACE (terapeutický směr nápravy těla přes uvolňování fascií). Rolfjóga rovná tělo, žádoucím způsobem ho tvaruje, učí jak je používat, aby nebolelo a cítili jste se v něm dobře. Postupně si osvojíte řadu nástrojů, které vám budou pomáhat lépe vypadat a ještě lépe se cítit i v běžném životě. Představy, prožitek a dech vám umožní fyzické i duševní uvolnění. Lekce je bez věkového omezení, vhodná pro skoliotiky, ale také pro ženy těhotné a po porodu.

Pravidelným cvičením ovládnete hluboko uložený sval PSOAS, který se stane funkční oporou vaší páteře. Tím odstraníte bolesti zad, prodloužíte se v pase a pozitivně ovlivníte svůj psychický stav. Vaše klouby získají více prostoru, stanete se delší, štíhlejší a vyrovnanější po všech stránkách. Osvojíte si jak využívat gravitaci ve prospěch svého těla a tím spotřebovávat méně energie na udržení postoje, vsedě, při chůzi, při práci. Časem zjemníte vnímání těla natolik, že dokážete vybalancovat nerovnováhu mezi levou a pravou polovinou těla.

 

Lekce kurzů Rolfjógy probíhají pouze ve školním roce a to každé pondělí v čase 17:15 – 18:45 a středu 9:30 – 11:00

 

Bližší aktualizované informace ke kurzům a přihlašování naleznete zde: https://www.jogavpraci.cz/kurzy/
Náhrady zameškaných lekcí kurzu jsou, po domluvě, možné také v Kunraticích nebo Hrnčířích.

 

V případě volného místa, je možné se do kurzu přidat nebo navštívit jednorázově i v jeho průběhu.

 

STRUKTURÁLNÍ INTEGRACE/ROLFTERAPIE

Je holistický přístup k práci s tělem, který se zaměřuje na zlepšení držení těla a správného postavení pomocí manuální terapie a manipulace s fascií během série deseti sezení.

Veškeré informace k SI: https://casi-rolfterapie.cz/cs/rolfterapie/rolfterapie.html - zde doporučuji projít všechny podsložky záložky Rolfterapie (horní lišta)

 

Integrace zjizvené tkáně SCARWORK

Neinvazivní technika podle Sharon Wheeler, která vede k integraci různých typů jizev do fasciální sítě těla. Díky této práci dojde ke zlepšení funkčních vlastností (např. když jizva táhne, bolí, omezuje, nebo v ní není cit) u čerstvých i starých jizev.